W 2018 r. 136 poznańskich sportowców wzięło udział w międzynarodowych imprezach sportowych.

Spośród zawodowych sportowców, biorących udział w zawodach seniorskich, do największych sukcesów poznańskich zawodników w 2018 r. należały:

• wysokie miejsca w turniejach najwyższej rangi, tj. mistrzostw świata – w dyscyplinach: kajakarstwo klasyczne (2 osoby) oraz wioślarstwo,
  • sukcesy Partycji Wyciszkiewicz (Organizacja Środowiskowa AZS) podczas Halowych Mistrzostw Świata – II miejsce w sztafecie 4x400m oraz złoty medal w Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce – sztafeta 4x400m,
  • udział Jana Szymańskiego w reprezentacji kadry narodowej łyżwiarstwie szybkim podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w południowokoreańskim Pjongczangu, gdzie zajął 16. miejsce w konkurencji indywidualnej na 1500 m,
  • zdobycie medali w zawodach rangi mistrzostw Europy w dyscyplinach: pływanie, wioślarstwo, kajakarstwo klasyczne, lekkoatletyka, szermierka, taekwondo, żeglarstwo oraz paratriathlon.

Młodsi sportowcy, którym przyznano stypendia za wybitne osiągnięcia w 2018 r., reprezentowali Poznań w różnych dyscyplinach sportu, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. Do najważniejszych osiągnięć młodzieży w 2018 r. należało m. in.:

• zdobycie medali w turniejach rangi mistrzostw świata juniorów w dyscyplinach: kajakarstwo klasyczne (3 osoby) oraz szermierka,
  • sukces w klasyfikacji generalnej pucharu świata w kick boxingu (2 zawodników),
  • sukces w mistrzostwach Europy, w tym halowych, 2 juniorskich drużyn hokeja na trawie i jednej drużyny rugby,
  • zdobycie medali mistrzostw świata juniorów młodszych w dyscyplinach: zapasy, wioślarstwo, taekwondo, pool bilard,
  • zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Juniorów Niepełnosprawnych w biegu na 200 m.

Poznańskie drużyny ligowe regularnie odnoszą sukcesy w zawodach międzynarodowych i krajowych. W sezonie 2017/2018 do najważniejszych należały m. in.:

W 2018 r. Miasto Poznań nagrodziło w kategorii senior oraz 50 w kategorii młodzieżowej 15 sportowców,  sukcesu poza granicami kraju, przyczyniając się do promocji sportu i Poznania.

Miasto Poznań zdobyło I miejsce w kategorii Sportowe Miasto na Gali Sportu i Biznesu w Centrum Olimpijskim PKOL, pokonując w ścisłym finale Bydgoszcz i Gdynię. Kapituła oceniała następujące aspekty:

• popularyzacja sportu w mieście, regionie,
  • skuteczność działań promocyjnych,
  • przeprowadzone kampanie marketingowe,
  • współpraca ze sponsorami i sportowcami,
  • wpływ sportu na społeczeństwo,
  • organizacja wydarzeń.

Ponadto, w uznaniu za sukcesy poznańskich juniorów, Poznań został sklasyfikowany przez Ministerstwo Sportu na II miejscu w Polsce wśród miast  we współzawodnictwie dzieci i młodzieży oraz zajął II miejsce we współzawodnictwie sportowym powiatów XIX Wielkopolskich Igrzysk Dzieci w roku szkolnym 2017/2018.