W 2018 r. w Poznaniu zorganizowano 59 imprez masowych o charakterze sportowym, w których udział wzięło łącznie ponad pół miliona widzów i uczestników.

W 2018 r. Miasto Poznań wsparło organizację 141 imprez sportowych międzynarodowych i ogólnopolskich (regionalnych). Wśród nich były zarówno wydarzenia, które przyciągnęły mnóstwo uczestników, jak biegi masowe (maraton, półmaraton), czy wydarzenia o znaczącej randze na mapie imprez światowych (jak np. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U-23 w wioślarstwie). Do najważniejszych sportowych imprez międzynarodowych w 2018 r. należały:

• 12. PKO Poznań Półmaraton, w którym udział wzięło prawie 11 tys. zawodników,
  • 19. PKO Poznań Maraton z 4,9 tys. zawodników,
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U-23 w wioślarstwie, w których rywalizowało 1 tys. zawodników z całego świata,
  • Super League Triathlon, cieszący się zainteresowaniem 2 tys. uczestników,
  • Mistrzostwa Europy w Rugby U-18,
  • Międzynarodowe Zawody Konne w skokach przez przeszkody CSI4*,
  • Europejski Festiwal Szermierki XI Memoriał Fechmistrza Jana Nowaka,
  • Międzypaństwowy mecz w tenisie stołowym Polska – Ukraina,
  • Zawody Sportowe podczas NATO TIGER MEET XIX Talex Open i 42. Grand Prix Wojciecha Fibaka,
  • Poznański Kongres Brydżowy,
  • V Malta Waterpolo Cup,
  • Mecz piłki wodnej Polska – Niemcy,
  • XXII Międzynarodowy Mityng Pływacki Niesłyszących,
  • Zawody Boccia BISFed 2018,
  • Puchar Europy kadetek we florecie – AMU Cup,
  • FIA-CEZ Puchar Europy Centralnej wyścigów samochodowych,
  • X Memoriał Jigoro Kano w Judo,
  • Polska – Czechy – mecz piłki plażowej U-21,
  • Międzynarodowy Turniej Sportów Tradycyjnych „Pierścieniówka”,
  • Marathon Cup 2018,
  • II Otwarte Mistrzostwa Polski Krav Maga,
  • XXVI Festiwal Szachowy,
  • Międzynarodowe Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSI4*-W CAVALIADA POZNAŃ 2018,
  • ATP Challenger Poznań Open,
  • UCI GRAND Fondo Poznań Bike Challenge 2018,
  • Junior Poznań Triathlon 2018,
  • Plaża Wolności Poznań 2018.
19. PKO Poznań Maraton
arch. UMP, fot. A. Ciereszko

Doświadczeni organizacyjne Poznania, modernizowane każdego roku obiekty,  skuteczne rozmowy i spotkania z przedstawicielami światowych federacji sportowych pozwoliły na pozyskanie nowych wydarzeń sportowych:

• w lipcu 2018 ICF – Światowa Federacja Kajakowa podjęła decyzje o przyznaniu Poznaniowi organizacji regat Nadziei Olimpijskich. Zawody odbyły się 14-16 września 2018 r. na Torze regatowym Malta w Poznaniu,
  • podczas obrad Zarządu Europejskiej Federacji Kajakowej w 2018 r. w Madrycie wybrano organizatorów mistrzostw Europy na lata 2019-2021; Mistrzostwa Europy Juniorów i U-23 w sprincie kajakowym odbędą się w Poznaniu w 2021 r.,
  • Europejska Federacja Wioślarska  w 2018 r. przyznała Poznaniowi prawo do organizacji Mistrzostw Europy w wioślarstwie w 2020 r.